Węzeł połączył lubuskie szlaki

2013-05-31, woj. lubuskie

Węzeł połączył lubuskie szlaki

Dwa główne szlaki komunikacyjne woj. lubuskiego: droga ekspresowa S3 i autostrada A2 są już połączone! Drogę ekspresową przecinającą region z kierunku północ - południe i autostradę (wschód - zachód) połączył węzeł Jordanowo.

Do ruchu oddany został odcinek drogi ekspresowej S3 od węzła Jordanowo do węzła Świebodzin Północ. To ważna informacja dla kierowców podróżujących autostradą A2 i szukających bezpiecznych połączeń z Pomorzem.

Tranzyt odblokowany
Oddany do ruchu w poniedziałek, 27 maja odcinek trasy S3 liczy niespełna sześć kilometrów. Ale jest niezwykle istotny dla układu komunikacyjnego regionu. Łączy dwa główne szlaki drogowe: drogę ekspresową S3 (północ - południe) i autostradę A2 (wschód - zachód). Od otwarcia autostrady do chwili obecnej nie były one połączone. Stanowiło to utrudnienie komunikacyjne, szczególnie dla ciężkiego ruchu tranzytowego.

Latem nowe odcinki
Kolejne odcinki S3 będą oddawane sukcesywnie w najbliższych miesiącach. 17 czerwca - odcinek od węzła Świebodzin Południe do węzła Sulechów. 11 lipca - odcinek od węzła Świebodzin Północ do węzła Świebodzin Południe. Sierpień - odcinek od węzła Międzyrzecz Południe do węzła Jordanowo.

Szybciej i bezpieczniej
Nowe odcinki drogi ekspresowej S3 usprawnią cały system drogowy w woj. lubuskim. Obecna trójka to oś przecinająca region z północy na południe. Cała DK 3 liczy około 500 km długości i przebiega południkowo z południa na północ Polski. Duże obciążenie tej trasy sprawia, że droga jest zagrożona wypadkami. W 2011 na całej DK 3 doszło do 162 wypadków. Zginęło w nich 48 osób. Rok temu - 25 osób. Znaczący wpływ na zmniejszenie na trójce liczby wypadków i ich ofiar prawie o połowę ma przebudowa tej trasy do standardów drogi ekspresowej.
Na zdjęciu: węzeł Jordanowo na trasie S3

www.drogizaufania.pl, projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską,
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.