Droga krajowa nr 12

Droga krajowa nr 12 (DK12) liczy 725 km. Przecina Polskę równoleżnikowo, od granicy z Niemcami do granicy z Ukrainą w Dorohusku.
Łączy sześć województw: lubuskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie, mazowieckie i lubelskie.

Przebieg trasy:
GRANICA PAŃSTWA - ŁĘKNICA - ŻARY - ŻAGAN - SZPROTAWA - PRZEMKÓW - GŁOGÓW - SZLICHTYNGOWA - WSCHOWA - LESZNO - GOSTYŃ- JAROCIN - PLESZEW - KALISZ - SIERADZ - ŁASK - PIOTRKÓW TRYBUNALSKI - SULEJÓW - OPOCZNO - PRZYSUCHA - RADOM - ZWOLEŃ - PUŁAWY - KURÓW - LUBLIN - PIASKI - CHEŁM - DOROHUSK - GRANICA PAŃSTWA.

W lipcu 2008 otwarto I część obwodnicy Puław z nowym mostem na Wiśle o długości całkowitej 1038,2 m i rozpiętości głównego, łukowego przęsła nurtowego 212,0 m. Końcowe odcinki DK12 są częścią europejskich tras: E372 (od Kurowa do Piask) i E373 (od Piask przez Chełm do granicy z Ukrainą w Dorohusku).
Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze do budowy II etapu obwodnicy Puław. Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie złożono wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację inwestycji. Przeprowadzono też konsultacje społeczne na temat przebiegu przyszłej trasy ekspresowej S12 od Piask do granicy w Dorohusku. Jeszcze w tym roku do RDOŚ w Lublinie trafi wniosek o wydanie decyzji środowiskowej.

www.drogizaufania.pl, projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską,
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.