Drogi w programie

Drogra krajowa nr 2 Droga krajowa nr 2

Ma 674 km długości i przebiega równoleżnikowo z zachodu na wschód Polski. Trasa biegnie od polsko-niemieckiego przejścia granicznego w Świecku z polsko-białorsuskim przejściem w Terespolu. Przebiega przez obszar województw: lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego i lubelskiego. Na odcinku Nowy Tomyśl-Stryków ma status autostrady o numerze A2.

Ważniejsze miejscowości leżące na trasie Dwójki: Świecko, Świebodzin, Nowy Tomyśl, Poznań, Września, Konin, Koło, Kutno, Łowicz, Sochaczew, Warszawa, Mińska Mazowiecki, Siedlce, Biała Podlaska i Terespol.

Droga krajowa nr 2 jest polską częścią międzynarodowego szlaku komunikacyjnego E30, łączącego Wyspy Brytyjskie z daleką Rosją i biegnącego przez siedem państw: Irlandię, Wielką Brytanię, Holandię, Niemcy, Polskę, Białoruś i Rosję.


PLAN PRAC INŻYNIERYJNYCH

Woj. lubuskie
Koryta: uspokojenie ruchu
Lutol Suchy: uspokojenie ruchu
Pniów: uspokojenie ruchu
Torzym: uspokojenie ruchu
Trzciel: poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego
Ponadto skrzyżowanie z drogą nr 3 na wysokości 67 km drogi krajowej nr 2 zostanie przebudowane w rondo. Modernizowany będzie też zjazd na drogę powiatową Szczaniec-Dąbrówka.

Woj. wielkopolskie
Na całym odcinku Dwójki w województwie wielkopolskim zaplanowano budowę trzech azyli dla pieszych oraz 14 wysp na skrzyżowaniach. Odświeżona zostanie też linia ciągła krawędziowa przy poboczach, rozstawionych zostanie 28 kompletów znaków aktywnych, powstanie 260 metrów barier ochronnych przy chodnikach. Na poboczu staną cztery fotoradary. Prace zaplanowano również w Kłodawie, gdzie drogowcy planują wybudować sygnalizację świetlną na dwóch skrzyżowaniach, a także ułożyć nowy chodnik.

Woj. łódzkie
Kutno: budowa trzech sygnalizacji świetlnych, budowa chodnika
Piwki: budowa azylu, budowa chodnika
Ponadto na długości całej drogi w woj. łódzkim przebudowanych zostanie 9 skrzyżowań.

Woj. lubelskie
Horbów: budowa chodnika
Rogoźnicka: budowa chodnika i wyznaczenie przejść dla pieszych
Sławcinek: budowa chodnika
Wólka Dobryńska: wyznaczenie przejścia dla pieszych i jego oświetlenie
Zalesie: budowa chodnika
Żabce: budowa chodnika


www.drogizaufania.pl, projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską,
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.