Drogi w programie

Drogra krajowa nr 3 Droga krajowa nr 3

Ma ok. 500 km długości i przebiega południkowo z południa na północ Polski. Trasa biegnie od Świnoujścia do polsko-czeskiego przejścia granicznego w Jakuszycach. Przebiega przez obszar województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Na odcinkach Goleniów-Szczecin-Kijewo oraz Sulechów-Racula ma status drogi ekspresowej.

Ważniejsze miejscowości leżące na trasie Trójki: Świnoujście, Goleniów, Szczecin, Pyrzyce, Gorzów Wielkopolski, Skwierzyna, Międzyrzecz, Świebodzin, Sulechów, Zielona Góra, Nowa Sól, Nowe Miasteczko, Polkowice, Lubin, Legnica, Bolków, Jelenia Góra, Piechowice, Szklarska Poręba, Jakuszyce.

Droga krajowa nr 3 jest polską częścią międzynarodowego szlaku komunikacyjnego E65, łączącego Malmo w Szwecji z miejscowością Chania na Krecie i biegnącego przez jedenaście krajów: Szwecję, Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę, Serbię, Macedonię i Grecję.


PLAN PRAC INŻYNIERYJNYCH

Woj. zachodniopomorskie
Lipiany: budowa azyli dla pieszych na przejściu dla pieszych
Ławy: przebudowa skrzyżowania z drogą powiatową
Mironowo: budowa chodnika od skrzyżowania z drogą powiatową do zatoki autobusowej
Nowielin: budowa azyli dla pieszych na przejściu dla pieszych
Przybiernów-Babigoszcz: przebudowa skrzyżowania z drogą powiatową

Woj. dolnośląskie
Na całym odcinku Trójki w województwie dolnośląskim zaplanowano likwidację 16 przewiązek, montaż ponad 11 km barierek ochronnych i budowę prawie 1 km chodników. Przebudowane zostaną też trzy skrzyżowania.

www.drogizaufania.pl, projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską,
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.