Drogi w programie

Drogra krajowa nr 7 Droga krajowa nr 7

Ma 720 km długości i biegnie od Gdańska do polsko-słowackiego przejścia granicznego w Chyżnem. Łączy aglomeracje trójmiejską, warszawską i krakowską. Przebiega przez obszar województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Droga na odcinkach Zakroczym-Czosnów, Wiśniówka-Chęciny oraz na kilku krótszych fragmentach ma status drogi ekspresowej S7. Fragment z Krakowa do Rabki jest także częścią tzw. Zakopianki.

Ważniejsze miejscowości leżące na trasie Siódemki: Gdańsk, Nowy Dwór Mazowieckie, Elbląg, Ostróda, Nidzica, Mława, Płońsk, Warszawa, Grójec, Białobrzegi, Radom, Skarżysko-Kamienna, Kielce, Chęciny, Jędrzejów, Miechów, Kraków, Myślenice, Rabka-Zdrój, Chyżne.

Droga krajowa nr 7 jest polską częścią międzynarodowego szlaku komunikacyjnego E28, łączącego Rosję z Węgrami i biegnącego przez siedem krajów: Rosję, Estonię, Łotwę, Litwę, Polskę, Słowację i Węgry.


PLAN PRAC INŻYNIERYJNYCH

Woj. pomorskie
Dworek: budowa sygnalizacji świetlnej
Wocławy: budowa fotorejestratora

Woj. warmińsko-mazurskie
Na wielu odcinkach drogi w województwie warmińsko-mazurskim wytyczone zostaną pasy do wyprzedzania, ustawiane będą też barierki separujące ruch pieszych od ruchu kołowego.

Woj. mazowieckie
Między 223 a 263 kilometrem drogi krajowej nr 7 drogowcy wybudują wysepki i przebudują zatoki. Wysepki powstaną też w Strzegowie i Unierzyżu, a w pobliżu 240 km stanie sygnalizacja świetlna. Między 268 a 291 kilometrem wytyczone zostaną lewoskręty i pasy prowadzące do zatok autobusowych. Między 304 a 320 kilometrem stanie sześć nowych sygnalizacji świetlnych, w Raszynie sygnalizatory przejdą gruntowną modernizację. Na odcinku Łazy-Jabłonowo powstanie chodnik, a na wysokości 414 km – kładka dla pieszych.

Woj. świętokrzyskie
Łączna, Gózd: oświetlenie czterech przejść dla pieszych
Ostojów: oświetlenie pięciu przejść dla pieszych, budowa chodników
Skarżysko-Kamienna: oświetlenie siedmiu przejść dla pieszych, budowa chodników
Suchedniów: oświetlenie siedmiu przejść dla pieszych, budowa chodników

Woj. małopolskie
Cisia Wola: budowa azylu na przejściu dla pieszych
Jawornik: budowa zatok autobusowych, doświetlenie przejść dla pieszych, modernizacja chodników
Krzyszkowice: doświetlenie przejść dla pieszych, modernizacja chodników
Miechów: budowa azylu na dwóch przejściach dla pieszych
Strzeżów: budowa azylu na przejściu dla pieszych

www.drogizaufania.pl, projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską,
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.