Aktualności o drogach

942011-08-22

Ostatni dzwonek po opolsku

942011-05-17

Bezpieczne rondo zamiast ?czarnego punktu?

942010-09-12

Wypadki pozorowane i realne

Strona 1 z 1Droga krajowa nr 94

Droga krajowa nr 94 (DK94) biegnie przez województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie.

Przebieg trasy:
KRZYWA - CHOJNÓW - LEGNICA - PROCHOWICE - WROCŁAW - BRZEG - OPOLE - STRZELCE OPOLSLKIE - PYSKOWICE - BYTOM - BĘDZIN - SOSNOWIEC - DĄBROWA GÓRNICZA - OLKUSZ - KRAKÓW

DK94 jest bezpłatną trasą alternatywną dla autostrady A4. Biegnie w znacznej części starą trasą DK4. Po całkowitym wybudowaniu autostrady A4 na odcinku Zgorzelec - Kraków dawna droga DK4 na tym samym odcinku nabrała znaczenia drugorzędnego i pełni funkcję trasy zapasowej; może okazać się przydatna w razie ewentualnego wypadku lub innego źródła zaburzającego ruch na A4. Stanowi także alternatywę dla płatnego odcinka A4 z Katowic do Krakowa.

Niemal na całym - blisko 80-kilometrowym - odcinku opolskim w ciągu ostatnich kilku lat gruntownie wyremontowana (nowa nawierzchnia, azyle dla pieszych w miejscowościach, chodniki, bariery wygradzające). Trwają prace na końcowym odcinku drogi - przy jej wlocie do Krakowa. Powstaje węzeł dwupoziomowy Modlnica oraz dwujezdniowa droga o długości 2,4 km. Po zakończeniu inwestycji DK94 będzie kończyła się na węźle Radzikowskiego w podkrakowskiej Modlniczce, a nie na Rondzie Ofiar Katynia w Krakowie. Władze Krakowa czynią starania, by przebieg drogi przedłużyć i poprowadzić ją przez miasto do węzła autostradowego Wielicka, co umożliwiłoby sfinansowanie trasy ze środków budżetowych.

 

www.drogizaufania.pl, projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską,
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.