Aktualności o drogach

192010-12-06

Szczęśliwy finał obwodnicy

192010-11-10

DK19: zegary ostrzegają

192009-09-24

Remonty na Podkarpaciu

190000-00-00

Drogowe zegary na Lubelszczyźnie

Strona 1 z 1Droga krajowa nr 19

Droga krajowa nr 19 (DK19) liczy 460 km.Przebiega południkowo przez województwa podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie.
Przebieg trasy:

GRANICA PAŃSTWA - KUŹNICA - BIAŁYSTOK - SIEMIATYCZE - MIĘDZYRZEC PODLASKI - KOCK - LUBARTÓW - LUBLIN - KRAŚNIK - JANÓW LUBELSKI - NISKO - SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI - RZESZÓW

Dziewiętnastka łączy trzy najważniejsze aglomeracje olski wschodniej: Białystok, Lublin, Rzeszów. Jest ważnym korytarzem europejskim łączącym kraje nadbałtyckie ze Słowacją. W przyszłości droga nr 19 ma mieć status drogi ekspresowej S19.

Działania na Lubelszczyźnie:
Obecnie trwa remont odcinka od granicy z woj. mazowieckim do początku obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego (9,1 km). Obwodnica o długości 6,6 km jest pierwszym fragmentem przyszłej S19 (oddano do użytku 19 kwietnia 2008 r.).

Budowa kolejnego odcinka S19, stanowiącego obwodnicę Kocka i Woli Skromowskiej (długość 7,87 km), rozpocznie się na przełomie sierpnia i września. Zgodnie z umową ma być oddana do ruchu 4 kwietnia 2011 roku. Kierowcy w pierwszym etapie otrzymają do dyspozycji jedną jezdnię i dwa bezkolizyjne węzły. Jednak wszystkie obiekty inżynieryjne przechodzące nad trasą ekspresową powstaną w układzie docelowym, tak by można było dobudować drugą jezdnię. Wybrano już przebieg przyszłej S19 od granicy z woj. mazowieckim (z uwzględnieniem obw. Międzyrzeca Podlaskiego i budowanej obw. Kocka i Woli Skromowskiej) do Lubartowa i jeszcze w tym roku zostanie złożony wniosek do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie o wydanie decyzji środowiskowej.
Trwa opracowywanie dokumentacji środowiskowej dla GDOŚ na docinek od Lubartowa do Lublina.

Z kolei dla północnej części obwodnicy Lublina, wspólnej dla przebiegu S17 i S19, prowadzone jest postępowanie przez GDOŚ. Dla zachodniego odcinka obwodnicy, stanowiącego fragment S19, wydano już decyzję środowiskową i przygotowywany jest przetarg na opracowanie projektu budowlanego. Trwa opracowywanie raportów o oddziaływaniu na środowisko S19 od Lublina do granicy z woj. podkarpackim. Jeszcze w tym roku wystąpimy o wydanie decyzji środowiskowej dla tego odcinka.

www.drogizaufania.pl, projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską,
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.