Kantory w Internecie – strony godne zaufania

W Internecie pojawiła się nowa sensacja. Jest to internetowy kantor wymiany walut, czyli internetowy odpowiednik klasycznego kantoru, gdzie można wymienić jedną walutę na drugą. Jego popularność jest już w tej chwili duża, a tempo jej wzrostu jest naprawdę imponujące. Jak w przypadku każdego internetowego fenomenu, trzeba się zastanowić, czy jest to rozwiązanie godne zaufania, ponieważ najważniejsze jest bezpieczeństwo. W przypadku kantorów działających w Internecie w zasadzie nie ma żadnych wątpliwości – jest to jedna z najbardziej pewnych gałęzi internetowej działalności finansowej.

Jak to działa?

Na początku w krótkich słowach trzeba powiedzieć, jak właściwie działa taki serwis internetowy. Dla przykładu weźmy portal GieldaWalut.com.

Zakłada się na nim konto. Jest to w pełni darmowe i wymaga tylko posiadania adresu email, który też jest za darmo. Następnie trzeba wskazać dwa numery rachunków bankowych, z których każde jest prowadzone w innej walucie. Jeden rachunek jest kontem źródłowym którego pieniądze będą pobierane, a drugi rachunek jest kontem, na który wymienione pieniądze będą trafiały. Na stronie należy potem tylko zaakceptować kurs walut online, na podstawie którego będzie wykonywana transakcja, reszta czynności kończących daną operację finansową nastąpi automatycznie.

Masa zabezpieczeń

Kantor internetowy to serwis, który jest częścią świata finansjery, co w naszym kraju oznacza, że jest dokładnie prześwietlany przez Komisję Nadzoru Finansowego. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ Komisja sprawdza nie tylko to, czy pieniądze klientów gdzieś nagle nie znikają. KNF bardzo dokładnie przygląda się wszystkim osobom w zarządzie firm, prześwietla ich majątek, bada ich kompetencje, studiuje organizację firm oraz upewnia się na przykład, że istnieją dobre procedury składania reklamacji i że reklamacje rozpatrywane są w odpowiednich terminach.

Druga kwestia to współpraca tego typu serwisów z bankami. Banki nie współpracują z byle kim. Każdy kantor online, który chce zostać partnerem banku, musi się okazać dla niego wystarczająco wiarygodny. Co więcej, większość operacji wykonywana jest nie tyle przez sam kantor z sieci, ale przez bank, więc to bankowi trzeba zaufać, a nie kantorowi.

Na koniec można dodać, że chociaż kantory działają w sieci już wiele lat, nigdy nie pojawił się nawet najmniejszy skandal czy jakakolwiek nieprawidłowość związana z tym rynkiem.

, , , ,