Ciężka choroba oczu – jaskra

Jedną z poważniejszych i obecnie coraz częściej występujących w społeczeństwie chorób oczu jest jaskra. Jeżeli we właściwym momencie nie wykryjemy tej choroby, jeżeli leczenie zostanie podjęte zbyt późno, możemy doprowadzić do ślepoty.

Ta choroba przez wiele lat zostaje niezauważona, nie widzimy żadnych jej zwiastujących objawów, a nie uczęszczanie na regularne wizyty do okulisty, z góry skazuje nas na porażkę. Bez wizyty u okulisty diagnoza jest niemożliwa, zbyt późna wizytka u lekarza specjalisty, może wykryć zaawansowany postęp choroby, a co za tym idzie niemożność jej wyleczenia.

Jaskra – niepokojące objawy choroby

Jeżeli chcemy uchronić się przed tą zgubną i szybko postępującą chorobą oczu, już dziś powinniśmy udać się na wizytę kontrolną do okulisty, który sprawdzi jakość naszego wzroku i wykluczy chorobę oczu jaką jest właśnie jaskra. Samodzielnie także możemy zaobserwować niepokojące objawy chorobotwórcze, takie jak bóle głowy czy bóle oka, nadmierne łzawienie oczu oraz nudności i wymioty. To już ciężkie objawy jaskry, te lżejsze zwykle nie są widoczne przez chorego, dlatego tak ważne są regularne badania wykonywane u lekarza okulisty.

Okulista Warszawa – kiedy wizyta kontrolna?

Nikogo nie trzeba przekonywać, nikogo nie trzeba uświadamiać, jak ważnym narządem naszego ciała jest wzrok. Jeżeli wzrok będzie działał prawidłowo, z pewnością będziemy jeszcze długo zdrowi, nie mając przy tym żadnych problemów ze sprawnością ruchowo poznawczą. Dlatego tak istotna jest wizyta u lekarza specjalisty, jakim jest właśnie okulista Warszawa. Nawet jeżeli nie widzimy żadnych niepokojących objawów, warto po trzydziestym roku życia wybrać się na wizytę kontrolną, która od tego wieku będzie już powtarzana przynajmniej raz na dwa lata, bądź częściej jeżeli takie zalecenie wystawi nam lekarz okulista.

W przypadku wyraźnych sygnałów chorobowych oczu, do których zalicza się między innymi mruganie, mrużenie powiek podczas czytania czy oglądania TV, częste bóle głowy nie związane z innymi chorobami, równie często występujące zapalenia oczu bądź inne infekcje związane bezpośrednio ze wzrokiem, wtedy także wymagana jest kontrola u lekarza okulisty.

, , , , , ,

Dodaj komentarz