Istnieje ogromna ilość opcji inwestycyjnych, ale jedna z nich staje się szczególnie interesująca w ostatnich miesiącach. Tą opcją są waluty, do niedawna zarezerwowane właściwie tylko dla największych podmiotów na światowej scenie, z państwami narodowymi na czele. Jak to możliwe, że dzisiaj nawet drobni inwestorzy mogą realnie zarobić na walutach? Umożliwia to kantor wymiany walut online GieldaWalut.com, dzięki któremu dla każdej osoby dostępny jest kurs walut online, czyli kurs, po którym kupują i sprzedają najwięksi traderzy.
Dlaczego waluty?
Jednym z najważniejszych powodów, dla których warto jest wejść właśnie w waluty, jest to, że są one stosunkowo prostym mechanizmem inwestycyjnym. Nie potrzeba bardzo złożonej wiedzy, by wymieniać waluty, a kantor online jest wyjątkowo wygodnym i tanim narzędziem, do czego jeszcze wrócimy.
Wahania kursowe potrafią być bardzo duże w krótkim okresie czasu. Tym niemniej, rynki walutowe są zazwyczaj całkiem nieźle przewidywalne, co oznacza w praktyce, że są one całkiem bezpiecznym miejscem dla inwestora. Co więcej, inwestor cały czas dobrze rozumie, co robi. W przypadku inwestowania w waluty nie ma żadnych tajemnic, komplikacji czy nieporozumień. Kurs waluty jest znany zawsze i przez cały czas można dokonać transakcji walutowej.
Niskie koszty wejścia i wyjścia
Dzięki kantorom online rynek walutowy stał się rynkiem z minimalnymi kosztami wejścia i wyjścia z niego. Jest to szalenie istotna kwestia, ponieważ koszty wejścia to bariera, która utrudnia rozpoczęcie działania i sprawia, że tylko większym graczom opłaca się inwestować.
Koszty wyjścia to z kolei pułapka oznaczająca, że dopiero przy wyższych zarobkach wyjście z rynku jest możliwe bez poniesienia strat. Wymusza to inwestycje długoterminowe. Takie bariery na rynku gdzie odbywa się wymiana walut online w zasadzie nie istnieją, co oznacza pełną wygodę inwestowania.
Maksymalna płynność
Gigantyczną zaletą inwestowania w waluty jest także to, że waluty posiadają, z niewielkimi wyjątkami, praktycznie idealną płynność. Płynność to miara tego, jak trudno jest obracać danymi aktywami. Jeśli nie ma najmniejszego problemu z zakupem i sprzedażą, płynność jest wysoka. Jeśli w danym czasie trudno jest zrealizować transakcję, trzeba czekać lub istnieją różne opóźnienia, wtedy płynność jest niska. W przypadku walut wystarczy tylko złożyć zlecenie, by transakcja została zrealizowana natychmiast.