Strach przed miłością paraliżuje

Miłość w filmach romantycznych, na okładkach popularnych gazet, nawet miłość rodzinna prezentowana w reklamach, wszystkie te obrazy są proste i piękne, nie mają żadnych skaz. W rzeczywistości jednak uczucie miłości widzimy zupełnie inaczej.

Często boimy się prawdziwej miłości, uciekamy przed nią, nie potrafimy zaakceptować samych siebie i wydaje nam się że ta prawdziwa i wielka miłość nie jest dla nas.

Nie wszyscy mieliśmy łatwo w dzieciństwie

Większość problemów związanych z miłością i trwaniem w związku wiąże się z naszą przeszłością, a dokładniej z uczuciami jakie pamiętamy z dzieciństwa. Ponieważ nie potrafimy uwierzyć w samych siebie, mamy w sobie zakorzeniony obraz człowieka niekochanego, na każdym kroku krytykujemy samego siebie i innych, wydaje nam się że nie zasługujemy na wielką miłość.

Warto wyjść ze skorupy własnej krytyki, zarejestrować się w portalu randkowym, zacząć umawiać się na randki online i otworzyć się przed miłością, która z pewnością czeka na nas za rogiem. Jeżeli nie nauczymy się wiary w siebie, nie pokochamy samych siebie ze wszystkimi wadami i zaletami, na pewno będzie nam trudno znaleźć i uwierzyć w prawdziwą miłość. Każdy człowiek zasługuje na szczęście, musimy w to tylko uwierzyć.

, , , , , ,

Dodaj komentarz