Warto mieć jasno określone zasady

Przed rejestracją w portalu randkowym, zwłaszcza jeśli celem jest poszukiwanie długofalowego związku, warto jest ustalić sobie zasady postępowania i się ich trzymać.

Randka online jest bowiem przyjemnym przeżyciem i często jesteśmy skłonni podporządkowywać się wpływowi innych osób, ponieważ jest nam w danej chwili tak dobrze. Zatracenie siebie na etapie zauroczenia jest niestety dość powszechne, także w sytuacji kiedy do poszukiwania miłości wybieramy portal randkowy.

Elastyczna rygorystyczność

W posiadaniu własnych zasad nie chodzi o to, by całkiem okopać się na swoich pozycjach i nie dopuszczać żadnych kompromisów. Elastyczność jest zawsze potrzebna w każdym związku. Koniecznie trzeba jednak trzymać się jakichś podstawowych zasad, które będą określały czynniki dla nas najważniejsze. Jeśli na przykład bardzo zależy nam na dzieciach, nie możemy wiązać się z kimś, kto kategorycznie odmawia ich posiadania.

Założenie, że kiedyś ta osoba zmieni swoje nastawienie do dzieci, może być pocieszające na krótką metę. W dłuższej perspektywie jest to po prostu oszukiwanie siebie, które niemal zawsze prowadzi do kłótni powodującej zniszczenie związku. Związku, który i tak nie dawał szans na zaspokojenie podstawowych potrzeb.

, , , , ,

Dodaj komentarz