Za granicą jest drogo? Może być taniej

Podróże zagraniczne są jedną z najczęściej padających odpowiedzi na pytanie: „jaki jest pani/pana ulubiony sposób spędzania czasu wolnego?” Niestety nie da się ukryć, że podróże zagraniczne są dość drogie i kiedy nasza waluta słabnie, ich cena jeszcze bardziej wzrasta. Sam fakt konieczności przebycia dalekiej drogi to koszt, a kiedy doliczy się do tego pieniądz, jaki trzeba wydać w związku z istnieniem różnych kursów walutowych oraz dodatkowo jeszcze spreadów, koszty podróżowania wzrastają. Możemy rozróżnić dwie metody radzenia sobie z tego rodzaju problemami. Pierwsza z nich polega na unikaniu niepotrzebnego wydawania pieniędzy, a druga to minimalizowanie wydatków, które jesteśmy zmuszeni ponieść.

Karty kredytowe są drogie

Banki bardzo często reklamują swoje karty kredytowe, jako idealny sposób na bezpieczeństwo finansowe w czasie wyjazdu zagranicznego. I nie da się ukryć, że posiadając karty kredytowe można podróżować bardzo wygodnie i bezpiecznie, ponieważ pozwalają one na płacenie za wszystko w dowolnej walucie, po czym to bank zajmuje się przeliczaniem przelewów i poniesionych wydatków na odpowiednie waluty.

Banki jednak nie wspominają w reklamie o tym, że operacje tego rodzaju wiążą się ze stosowaniem wysokiego spreadu, naliczaniem wysokich prowizji, a niejednokrotnie potraktowaniem wykorzystanych na karcie pieniędzy jako pożyczki, co dodatkowo natychmiast uruchamia oprocentowanie wykorzystanych środków. Mówiąc krótko, osoby oszczędne powinny raczej unikać kart kredytowych w czasie podróży, jeśli nie są to karty w walucie, w jakiej chce się płacić.

Wymieniaj pieniądze w kantorze online

Od wymiany pieniędzy podczas wycieczek zagranicznych nie ma ucieczki. Będąc za granicą nie da się płacić w walucie własnego kraju, ponieważ oczywistym faktem jest, że w obcym kraju obowiązuje obca waluta, a by będąc tam gościem, musimy się do niej dostosować, dlatego konieczność wymiany walut zawsze zaistnieje. Ważne jest by robić to z głową, czyli w miejscu, które zastosuje możliwie najniższe spready.

Takim miejscem będzie na przykład Pluskantor.pl oraz wszystkie kantory internetowe, ponieważ ich model działalności, poważnie różni się od sposobu działania klasycznych kantorów.

Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że kantor online to znacznie tańsza opcja od klasycznych sposobów wymieniania pieniędzy. Zwykłe kantory mają spready na poziomie kilku punktów procentowych. Banki potrafią zaoferować spready jeszcze o połowę wyższe, dzięki czemu wymiana walut online, to operacja o wiele tańsza. Pluskantor.pl jest tak tani, ponieważ nie skupuje i nie sprzedaje waluty.

Jest tylko pośrednikiem między podmiotami ją wymieniającymi, dzięki czemu jest w stanie działać na minimalnym poziomie ryzyka dla siebie oraz osób korzystających z usług kantoru online. Małe zyski z każdej transakcji w zupełności wystarczają, co oznacza że każda osoba wymieniająca pieniądze właśnie tutaj, będzie w stanie oszczędzić bardzo dużo na kosztach wymiany waluty online. Pieniądze wymienione w kantorze online, można wpłacić na rachunek walutowy, jeszcze przed wyjazdem wyrobić do niego właściwą kartę płatniczą i bez żadnych dodatkowych spreadów płacić taką kartą w innym kraju.

, , , , , ,

Dodaj komentarz