Czy stać nas na wakacje zagraniczne?

Odpowiedzi na tak postawione pytanie każdy musi udzielić samodzielnie, chociaż nie da się nie zauważyć, że w ostatnim czasie ilość osób odpowiadających twierdząco na pewno się zmniejszyła. Związane jest to przede wszystkim ze wzrostem wielu kosztów powiązanych z zagranicznym podróżowaniem, chociaż warto zaznaczyć że istnieją sposoby, dzięki którym można skutecznie ograniczać tego rodzaju wydatki.

Polska waluta słabnie

Zdecydowanie największym problemem dla osób wyjeżdżających za granicę, są rosnące koszty związane z faktem, iż polska waluta jest bardzo słaba w porównaniu z walutami zagranicznymi. W poprzednich latach trend walutowy był zazwyczaj odwrotny, zwłaszcza w stosunku do dolara i funta, teraz jednak nawet osoby nie interesujące się na co dzień kursami walut, mogą zauważyć wyraźne spadki.

Szczególnie drogie jest euro, osiągające w ostatnim czasie swoje rekordowe wartości, w stosunku do lat ubiegłych. Najczęściej wykorzystywaną przez Polaków walutą w czasie podróży jest właśnie waluta euro. Problem ten jest wyjątkowo dotkliwy, ponieważ nawet jeśli ceny poszczególnych produktów i usług się nie zmieniają, koszty za te same produkty i usługi w złotówkach oraz w euro są nieporównywalne.

Drożeje paliwo

Wyższe koszty paliw to zawsze wyższe koszty całego pobytu za granicą, ponieważ paliwo jest nieodłącznym elementem kosztów transportu. Ten problem w szczególności mocno dotyczy działu jakim jest turystyka zagraniczna, kiedy transport jest podstawowym wydatkiem całego wyjazdu. Niezależnie od tego czy podróż zagraniczna odbywa się własnym samochodem, czy korzystamy z usług linii lotniczych lub innego przewoźnika lądowego, koszt dojazdu do konkretnego państwa, będącego miejscem naszego wypoczynku, wyraźnie się zwiększy.

Płać mniej za to samo

W takich warunkach rozwiązaniem jest poszukiwanie opcji, dzięki którym można za te same produkty i usługi zapłacić zdecydowanie mniej. Wbrew pozorom, wcale nie jest to takie trudne. Jeśli korzysta się z tradycyjnych metod i kanałów płatniczych, koszty pobytu za granicą są wysokie. Jeśli jednak poszuka się innych alternatyw, można znaleźć znacznie tańsze i mniej kosztowne sposoby. Z perspektywy czasu i szybkości rozwoju tego rodzaju usług, śmiało można stwierdzić, że za niedługo ich popularność znacznie wzrośnie.

W przypadku transportu, tańszymi odpowiednikami są różnego rodzaju usługi transportowe reklamowane na portalach internetowych, oferujące niższe ceny pośrednictwo w zakupie biletów czy samej organizacji wyjazdu. Wbrew pozorom, pośrednik nie jest tutaj osobą nabijającą dodatkowe koszty, ale sposobem na poprawienie pozycji negocjacyjnej klienta.

Internetowy kantor wymiany walut

Waluty to jeszcze ciekawsza alternatywa, ponieważ w Internecie zaczynają dominować kantory internetowe. Ich działanie jest bardzo proste, chociaż stosunkowo mało znane. Co roku za granicę wyjeżdżają miliony osób, a tylko 400 000 wie co to jest kurs walut online i regularnie korzysta z usług kantorów internetowych. Kantor online Amronet.pl i serwisy o podobnym działaniu, pozwalają na wymianę pieniędzy bezpośrednio pomiędzy podmiotami posiadającymi konkretne waluty, jakie potrzebne są do zawarcia transakcji jaką jest wymiana walut online, dzięki czemu ich spready są minimalne – są to tylko opłaty za usługę, a nie za faktyczną wymianę pieniędzy. Okazuje się, że w ten prosty sposób Amronet jest w stanie realnie obniżyć koszty wakacji o kilka procent.

, , , , , ,

Dodaj komentarz